Agos'a tehdide beraat

Agos'a tehdide beraat18 Kasım 2016 13:56

Agos'a tehdit davasında mahkeme sanıklar hakkında beraat kararı verdi.

Agos Gazetesi önüne, siyah çelenk bırakarak, sosyal medya üzerinden "Bir gece ansızın gelebiliriz" şeklinde tehdit ettikleri iddiasıyla yargılanan, Milliyetçi Türkiye Partisi İstanbul İl Başkanı Bilal Gökçeyurt ile Turan Ocakları Genel Başkanı Ercan Urçar, suç unsuru oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.

"HRANT DİNK'İN BAŞINA GELENLER MALUM"

Sanıklardan şikayetçi olan Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yedvart Danzikyan "Bina kapalı iken siyah çelenk koymuşlar. Sabah gazeteye gelince gördük. Daha sonra sanıkların bu çelenk koyma faaliyetini sosyal medyada da paylaştıklarını ve hakaret ederek tehditler de bulunduklarını görünce şikayetçi olduk. Hrant Dink öldürülmeden önce de bir gece ansızın geliriz diyerek toplanmışlardı. Sonrasında da Hrant Dink'in başına gelenler malum. Bu nedenle biz bu durumu tehdit olarak algıladık ve hepimiz tedirgin olduk" diye konuştu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Sanık Bilal Gökçeyurt da kanuna göre kurulmuş bir parti olduklarını belirterek, "Biz iki tane çelenk koyduk. Biri Milliyetçi Türkiye Partisi diğeri de Turan Ocakları adına idi. Facebook üzerindeki paylaşımları ben yapmadım. Kimin yaptığını hatırlamıyorum. Bu hesap Turan Ocakları İstanbul Şubesi'ne aittir. Yazıları ben yazmadım" dedi. Diğer sanık Ercan Uçar da Facebook'taki hesabın kendisine ait olmadığını belirterek, "Basın açıklamalarımızı ve metinlerimizi genel başkanımız Ahmet Yılmaz hazırlamıştır. Benim bir ilgim yoktur. Suç işleme iddiasını kabul etmiyorum" diye konuştu.

MAHKEME BERAAT KARARI VERDİ

Yapılan savunmaların ardından duruşmayı karara bağlayan mahkeme, sanıklar Bilal Gökçeyurt ile Ercan Urçar'ın, suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraatlerine karar verdi. Agos Gazetesi avukatı Hakan Bakırcıoğlu, hukuka aykırı olduğunu belirterek karara itiraz etti.

210Paylaş


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
Bugün Bu Hafta Bu Ay

TİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS