Akit'ten hükümete tekme tepkisi

Akit'ten hükümete tekme tepkisi04 Kasım 2016 14:39

Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, şortlu kadına tekme atan saldırgana daha fazla ceza verilmesini mümkün kılan yasa değişikliği için tepki gösterdi.

Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, şortlu kadına tekme atan saldırgana daha fazla ceza verilmesini mümkün kılan yasa değişikliği için tepki gösterdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Çekmeköy'de belediye otobüsünde yolculuk yapan bir hemşireye şort giydiği için tekme atan saldırgan Abdullah Çakıroğlu’na daha fazla ceza verilmesini mümkün kılan yasa değişikliği için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşmesini açıklamıştı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın bu açıklamasına tepki gösteren Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, “Haydaaa.. İşimiz gücümüz, bir şortlu kıza atılan tekme oldu.. Aylardır aynı konuyu tartışıyoruz. Salıverildi.. İtiraz edildi, tutuklandı.. İfadesi alındı, tahliye oldu.. İtiraz edildi, tutuklandı.. Tahliye sonrasında tekrar tutuklama olmaz denilip, tekrar itiraz edildi.. Tekrar tahliye edildi.. Olay ne? Bir tekme.. İnsaf edin ya.. İnsanlar öldürülüyor..” diye yazdı.

“İDAM’A KARŞI ÇIKAN SÖZDE HÜMANİST KOKONALAR”

Saldırgana “Bir anlık kızgınlıkla” diyerek destek çıkan Ali Karahasanoğlu, idam talebinin değerlendirilmesinin daha önemli olduğunu söyledi. Karahasanoğlu şöyle devam etti:

“Aile Bakanı’mızdan rica ediyorum. Lütfen, medya rüzgarları ile hareket etmesin.. Hele hele... Halkın büyük çoğunluğunun istediği ‘idam’ için ‘İstemezük’ diyen çevrelerin, ‘Tekme atan niye salıverildi’ diye şaklabanlık yapmasına prim vermesin.. ‘İdam’a karşı çıkan sözde hümanist kokonalar..

‘Tekme’nin cezasının hapis bile olmamasını kabul etmek zorundadırlar..

Başka türlü, nasıl adaleti sağlayabilirsiniz ki?

Tekmeciye bir yıl verdiğinizde..

40 bin insanın ölümünden sorumlu olan teröristbaşı Apo’yu..

Darbe gecesi 246 insanımızı katlettiren Fetullah Gülen’i sadece 36 yıl hapiste tutacak ceza verilmesini nasıl izah edeceksiniz?

Bu cezalar karşılaştırıldığında, ‘Adalet zedelenmemiş’ nasıl diyebileceksiniz?”

204PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS