Avukatlardan Murat Sabuncu'ya mesaj

Avukatlardan Murat Sabuncu'ya mesaj12 Aralık 2016 14:08

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, hukuk mücadelesine destek veren 200 avukata Silivri Cezaevi’nden teşekkür mesajı gönderdi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, davalarına destek veren 200 avukata Silivri Cezaevi’nden bir teşekkür mesajı gönderdi. Sabuncu mesajında, “Bizleri savunmasız bırakmayan; sorumluluk ve fedakârlıkla sürdürdüğünüz mücadelenizle bizlere umut yolları açan sevgili avukat arkadaşlarıma Silivri’den selam ederim, teşekkür ederim” dedi.


Mesaj kendilerine iletilen avkutlardan bir bölümü de kısa birer mesajla Murat Sabuncu’nun şahsında “Silivri’deki Cumhuriyet tutsakları”nı selamladılar.

Avukat Nail Karakaş: Sevgili Murat Sabuncu ve tüm Cumhuriyet sevdalısı dostlar, biz aslında çok şey yapmıyoruz. Sizin çabalarınıza katkı yapıyoruz sadece. Ve siz içerden çıkıncaya kadar hepimiz tutuklu kalacağız. Yani bir anlamda kendimiz için çalışıyoruz. Yakında kucaklaşmak ve kutlamak üzere.

Avukat Bahri Bayram Belen: Onlar, bizim de onurumuz. Onlar demokrasiye inanan bu halk ve avukatları tarafından hiç yalnız bırakılmayacaklar.

Avukat Ömer Güven: Bu ülkenin, aydınlık geleceği için bedel ödeyen sizlere, biz teşekkür borçluyuz.

Avukat Vilson Akbaş: Sevgili Murat Sabuncu, mesajını coşkuyla onurla aldım...Teşekkür konusuna gelince illaki bir teşekkür edilmesi gerekiyorsa, ben sana ve daha özgür, daha aydınlık bir dünya için mücadele eden tüm tutsaklara teşekkür ederim...

Avukat Bora Yazıcıoğlu: İyi ki Murat Sabuncu ve onun gibi inandıkları doğrular uğrunda büyük fedakârlıklar gösteren düşünce insanları var. Bu insanlar, mesleğimizin gerçek önemini ve anlamını ve bu mesleği aslında neden yaptığımızı bize hatırlatıyorlar. Mesleğimizi, Murat Sabuncular sayesinde seviyoruz. Saygı, dayanışma ve muhabbet ile...

Avukat Nil Özsoy Dindar: Bizim kendilerine teşekkür borcumuz var. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Avukat Halis Yıldırım: Tabii ki herkes gibi biz avukatlar da elinden gelebilen ne varsa yapıyoruz ve yapacağız.. Tıpkı hepimiz için özgürlük ve aydınlık adına tutsak edilerek bedel ödemek iibi... Umudumuz tamdır. Biz dışarıdan, onlar içeriden omuz omuza bu büyük zindanın kapılarını (çünkü biz de dışarıda mahpus gibiyiz) kıracağız. Selam ve sevgilerle.

Avukat Aycan Topay: Bu mücadele hepimizin ortak mücadelesi; aydınlık bir gelecek, özgür yarınlar ve insanlık onuru için... Ne demiş Nâzım... “Mesele esir düşmekte değil; teslim olmamakta bütün mesele..!” En içten sevgi ve dayanışma duygularımla...”

Avukat Melike Polat: “Başka bir dünya, başka bir Türkiye” için bedel ödeyen onurlu gazeteci Murat Sabuncu’ya teşekkür borçlu olduğumu hissediyorum.

Avukat Zeynel Öztürk: “Her yer Cumhuriyet”, Özgürlük mücadelesi Silivri zindanlarında devam ediyor... Tutsak arkadaşlarımızla “özgürlük ve barış halayları”nı elbet bir gün omuz omuza çekeceğiz... Tümüne sevgiler ve selamlar...

Avukat Barış Aybay: Şimdilik nöbet onlarda... Bu zorunlu tatilin kısa sürmesini diliyor; yazılarını okumayı, yorumlarını dinlemeyi bekliyoruz.

Avukat Sevin Kanatger Şeker: Cumhuriyet gazetesi, Cumhuriyetimizin önemli kalelerindendir. O kaleyi savunmak, şereftir..

250PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS