Aydınlık’la Diriliş Postası’nın Rubin kavgası

Aydınlık’la Diriliş Postası’nın Rubin kavgası02 Aralık 2016 13:31

Aydınlık gazetesi Genel Yayın Koordinatörü İlker Yücel, bugünkü başyazısında Diriliş Postası gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk’e yanıt verdi.

Aydınlık gazetesi Genel Yayın Koordinatörü İlker Yücel, bugünkü başyazısında Diriliş Postası gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk’e yanıt verdi.

Diriliş Postası gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk, Twitter’da Aydınlıkçıları hedef alarak “Perinçek hakkında en ufak hüsnü zannı olan, PKK’dan ya da FETÖ’den farksız teröristtir. Özellikle kripto Perinçekçiler ağır hesap verecek!” mesajını paylaşmıştı.

İşte o mesaj: 

 

Bu mesaja yanıt veren İlker Yücel, “Diriliş Postası isimli gazete, düğün evinin tefçisi, cenaze evinin yasçısı özelliğiyle biliniyor. Yayınlarını ‘kışkırtma’ üzerine kuruyorlar. Rubin’in postası demek daha doğru olur” dedi.

“Sebebini anlatalım; Aydınlık, kamuoyunu uzun süredir uyarıyor” diyen İlker Yücel şöyle devam etti:

“CIA ve Pentagon görevlileri​ 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasının ardından Perinçek ve Erdoğancılar birbirine girecek’ kışkırtması yapmaya başladı. Bush’un da danışmanlığını yapan Pentagon görevlisi Michael Rubin ABD dış politikasını belirleyen kurumlarda sıklıkla bu fikri işliyor.

FETÖ ve PKK gibi iki önemli aracı kullanılamaz hale gelen ABD, direnen kuvvetleri birbirine kırdırarak başarılı olmaya çalışıyor. Böylece ABD politikasının yeni maşaları kendilerini belli ediyor.”

“DAVUTOĞLU’NA YAKIN KUVVETLERİN SAHNEYE ÇIKTIĞINI GÖRÜYORUZ”

İlker Yücel, “PKK ve FETÖ de vatanseverlere yönelik hücumlarını ‘Perinçek düşmanlığı’ yaparak yürütüyorlardı, sonları malum” açıklamasında bulundu. “Bu kuvvetler ezilince Ahmet Davutoğlu’na yakın kuvvetlerin sahneye çıktığını görüyoruz” diyen Yücel yazısını şöyle sonlandırdı:

“Haçlı kuvvetlerinin parmaklarına bakanlar şu ana kadar Saray’ın etrafında gizlenme becerisi gösterebiliyorlardı ama Perinçek düşmanlığı artık kendilerini ele veriyor. Demek ki konu hüsnüzan değil vatanseverler hakkında suizanmış.

(Hüsnüzan, bir insan hakkında güzel kanaat ve düşüncede bulunma, suizan ise kötü kanaat ve düşünce taşıma demektir.)”

İlker Yücel yazısında ayrıca şu manşeti paylaştı: 

 

251PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS