Bilgin Gökberk'ten Güntekin Onay'a destek

Bilgin Gökberk'ten Güntekin Onay'a destek11 Kasım 2016 15:44

Spor yorumcusu Bilgin Gökberk, 'basın özgürlüğü' konusundaki sözleri nedeniyle Sabah-ATV grubunun hışmına uğrayan spor yorumcusu Gültekin Onay'a destek verdi.

Spor yorumcusu Bilgin Gökberk, RS FM'de yayımlanan 'Oyuna Devam' programına katılarak, Enver Aysever'e konuştu.

Spor yazarı Güntekin Onay'ın, söylediği "Bu ülkede gazeteciler tutuklanıyor. Bir muhabir idmana alınmayınca 'Basın özgürlüğü' diyenler başka yerlerde de konuşsunlar" ifadeleri nedeniyle linç edilmesini konu edinen Aysever, spor yorumcusu Bilgin Gökberk'e bu konuda yaşananları sordu.


​Bilgin Gökberk, "Güntekin o piyasada, NTV grubu içinde konuşabilen, fikrini söyleyen 1-2 kişiden biridir" dedi. Aysever'in Onay'ın daha sonra yaptığı bir açıklamayla geri adım attığını söylemesi üzerine Gökberk, "Dediğinde de haklıydı üstelik. Güntekin zaten o kadar yıldır orada barınmasına karşılık konuşmak isteyen de bir insan. Adamın söylediği gayet haklı yani. Türkiye'de gazetecilere neler neler yapıldı, hiç kimse de ağzını açmadı. Yandaşı, havuzu, TRT falan… Bunlar araya adam da sokmazlar, sızıntı olmaz onlarda. Kendi kafalarındaki kişileri seçerler" şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE'DE MUHALEFETİ KİM YAPACAK O ZAMAN?'

Söz konusu 'geri adım'la ilgili konuşmaya devam Gökberk, "Benim o tip yerlerde çalışan çok arkadaşım var. Ben bir tweet atıyorum mesela, adam mesaj atıyor. Süper tweet diyor bana. Yahu paylaşsana. ‘Abi bende iki çocuk var' diyor. Biri diyor ki 'Kooperatife girdim', biri diyor ki 'Yazlık aldım'… Abi, Türkiye'de muhalefeti kim yapacak o zaman; yazlık evi olmayan, kooperatife girmeyen, çocuğu olmayan, kredi borcu olmayanlar mı?" dedi. © AA/ Beyazıt Öztürk, 'terör suçu'ndan ifade verdi

'BEYAZ'I İDAM EDİYORLARDI'

Konuya örnek olarak şovmen Beyazıt Öztürk'ün programında yaşanan 'Ayşe öğretmen' olayını hatırlatan Gökberk, "Kenardan kenardan yorum yaparsan yıllarca, sonra bir gün kenardan kenardan gidersin. Bu işler böyledir. Beyaz hiçbir şey söylemedi değil mi bugüne kadar?  Sonra bir gün programında ‘Çocuklar ölmesin' dendi, az kaldı idam ediyorlardı Beyaz'ı. Kenardan yaşadı işte hep" diye konuştu.

‘DERBİYİ SARAY'A SORMAK LAZIM'

Aysever'in "Fenerbahçe-Galatasaray maçını kim alır?" sorusuna "Sokma beni futbola yahu. Onu Ankara'ya sormak lazım. Bu tip şeylerin hepsine saray karar veriyor" diyen Gökberk, gülerek "Yok canım maça karar vermezler de…" yorumunu yaptı.

2532PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS