“Bu halkı eşek yerine koyma işi hepimize yasaklansın”

“Bu halkı eşek yerine koyma işi hepimize yasaklansın”02 Şubat 2017 14:04

Habertürk'ün sahibi Turgay Ciner'in reklamlarla ilgili tartışmada “Bu halkı eşek yerine koyma işi hepimize yasaklansın” dediği gündeme geldi.

Habertürk'ün sahibi Turgay Ciner'in reklamlarla ilgili tartışmada “Bu halkı eşek yerine koyma işi hepimize yasaklansın” dediği gündeme geldi. 

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Ahmet Hakan’la süren “reklam” polemiğini bugünkü yazısında da sürdürdü. Ahmet Hakan’ın Kanal D Ana Haber Bülteni’ne değinen Hıncal Uluç, “Ahmet sadece ‘Kısa bir ara’ diyor ve tam 15 dakika sonra görünüp ‘Bugün de bu kadar’ diye veda ediyor. Yani yüz binlerce insanın gözünün içine baka baka, 15 dakikaya ‘Kısa’ diyor. Okuduğu haberlerin bittiğini bile bile de ‘Yeniden buluşacağız, bekleyin’ diyor resmen. Yani iki yalan bile söylüyor” diye yazdı.

“BİR DAHA ANONS EDERSEN, KALKAR GİDERİM”

Bu reklam tartışmasına ilişkin ATV’nin kuruluşundan örnek veren Hıncal Uluç “ATV yeni kurulmuştu. Canlı yayında maç anlatıyorduk. Kenan Onuk gibi ülkenin gelmiş geçmiş en iyi spor sunucusu anlatıyordu. Ben de yanında yorumcuydum” dedi.

“Yarım saat falan geçmişti ki, oyunun durduğu bir anda Kenan, o geceki bir diziyi tanıttı.. Ters ters baktım. Az sonra gene oyun durdu, gene ayni anons” diyen Hıncal Uluç olayı şöyle anlattı:

“Düğmeye basıp mikrofonları kapadım, ‘Ne yapıyorsun’ dedim.. ‘Merkez kulağıma 'Anons et' diyor’ dedi. ‘Bir daha anons edersen, kalkar giderim’ dedim.. O oldu. Ben varken maç dışında bir şey konuşulmadı.”

“BU HALKI EŞEK YERİNE KOYMA İŞİ HEPİMİZE YASAKLANSIN”

Hıncal Uluç, “2000'li yılların başı.. Bu reklam rezilliği ile milletin eşek yerine konması sürüp gidiyor. Ben de tüm örnekleri atv'den verip ağır eleştiriyorum” diyen Hıncal Uluç, o dönem Sabh-ATV’nin sahibi Tugay Ciner’le sohbetini de şöyle aktardı:

“O sabah gene bir yazım çıktı, yenir yutulur gibi değil. Ofise geldim, saat on gibi.. 10 dakika sonra kapım açıldı, o zamanki patron Turgay Ciner girdi..

Kafamda ‘Neler olacak’ şimşekleri çakarken Turgay Bey, ‘Bak Hıncal’ dedi.. ‘Dediklerinde haklısın. Ama senin dediğini yaparsam, atv'ye haksız rekabet olur.. Sen daha da ağır yazmaya devam et ki, RTÜK sağlam kurallar alsın, bu halkı eşek yerine koyma işi hepimize yasaklansın.’

Anladın mı, Ahmet Hakan kardeşim ne demek, ne yapmak istediğimi?.

Sen gündemdesin ve sen sevdiğim bir arkadaşımsın diye örneği senden seçtiğimi..”

197PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS