Cana Ataklı: Savcı Sayan beni tehdit etti

Cana Ataklı: Savcı Sayan beni tehdit etti13 Kasım 2016 10:47

Korkusuz yazarı Can Ataklı, AKP'li Savcı Sayan'la geçen akşam TGRT'de Yüzde Yüz Gündem isimli programda yaşadığı tartışmanın perde arkasını köşesinde yazdı...

Korkusuz yazarı Can Ataklı, AKP'li Savcı Sayan'la geçen akşam TGRT'de Yüzde Yüz Gündem isimli programda yaşadığı tartışmanın perde arkasını köşesinde yazdı.

"Başımdan geçenler" başlıklı yazısında Ataklı, "İlk kez çoklu bir TV tartışma programında bir kişinin ağır hakaretlerine ve en sonunda da 'can güvenliğimi' hedef alan garip bir tehdide maruz kaldım" ifadelerine yer verdi.

Ataklı, Savcı Sayan yaşadığı sert tartışmayı şöyle anlattı:

(Programın sunucusu Sami) Dadağlıoğlu önce Amerikan seçimleri ve Türkiye'ye etkileri hakkındaki düşüncelerimizi sordu.

Hepimiz seçimler üzerine görüşlerimizi açıkladık.

Daha sonra 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Amerika'nın olup olmadığını sordu. Konukların ortak görüşü bu olayda Amerika'nın parmağı olduğu yönündeydi.

Ben de aynı görüşü belirttikten sonra “Ancak” dedim “Bizler burada Amerika'yı da suçlayabiliriz. Kimse de bunu neden söylediğimiz konusunda bizi sorumlu tutamaz. Buna karşı iktidar sahipleri bu iddiayı ortaya atarsa bunun gereğini de yapmak zorundadır” diye devam ettim.

Söz programa Ankara'dan katlan Savcı Sayan'a gelince “Can Ataklı'nın neden Amerika'ya laf söyleyemediğini anlamakta zorluk çekiyorum” dedi.

Ne böyle bir şey söylemişim ne de bunu ima etmişim. Doğal olarak tepki gösterdim ve “Yapmayın ama bu ucuzluğu, bakın burada herkes belli bir kalite içinde konuştu, siz de kaliteye gelin” dedim.
Bunu dememle birlikte Savcı Sayan adeta kendinden geçti.

Benim için “aptal, geri zekalı, Türkiye senin ne olduğunu biliyor” gibi lafları öfkeyle söyledikten sonra “Can Ataklı'nın Müslümanlara ve Tayyip Erdoğan'a olan kinini de herkes biliyor” demez mi?

Savcı Sayan en sonunda da “Eğer orada olsaydım senin dilini koparırdım, geri zekalı” diye bağırdıktan sonra “Ama sana haddini bildireceğim” tehdidini de savurdu.

Bütün bunları son derece sakin biçimde, gülerek, hatta eğlenerek izledim.

Şimdi bunları neden yazdım?

Çünkü bu tiplerin tek amacı var. O da şu; Söylenmemiş sözleri söylenmiş gibi konuşup, söylenenleri tam anlamayan izleyicilerin bir bölümünü duygusal açıdan etkileyerek ben ve benim gibileri itibarsızlaştırmak, karalamak, aşağılamak ve hedef yapmak. Sinir bozucu müdahalelerle denge bozup daha sonra geri alamayacağı sözler söyleterek zora sokmak. Böylelikle “Bu adamlar sadece kin ve nefret içinde kavga ediyorlar, bunları ekranlara çıkarmamak gerek” algısını yaratmak.
Bu tuzağa düşmemek gerekiyor. Yıllarca ekranlarda canlı yayınlara çıkarak bu tuzakları boşa çıkarmayı öğrendiğimi düşünmeme rağmen yine de bazı anlarda bunu başaramadığımı hissediyorum.

Ama Sayan'ın tuzağından da az hasarla kurtulduğumu düşünüyorum.

 

3175PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS