Çanlar İbrahim Şahin için çalıyor

Çanlar İbrahim Şahin için çalıyor23 Kasım 2016 16:00

İbrahim Şahin'in kuzeni Hakan Kutlu, TRT'deki görevinden ihraç edildi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin'in kuzeni Hakan Kutlu, TRT'deki görevinden ihraç edildi. Hakan Kutlu, darbe girişimi sonrası Ağustos ayında Cemaat soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılmıştı.

Dün sabah Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile TSK, emniyet ve kamudan olmak üzere 16 bine yakın personelin yanı sıra TRT'den de 45 kişi ihraç edildi.

CEMAAT SORUŞTURMASINDAN İHRAÇ EDİLDİ

TRT'den ihraç edilen muhabir ve spikerlerin yanında bir isim daha dikkat çekti. "FETÖ'cü yapılanmanın TRT'deki mimarı" olduğu öne sürülen şimdi ise Samsun Valisi olan İbrahim Şahin'in kuzeni Hakan Kutlu TRT'deki görevinden ihraç edildi. Ayrıca, İbrahim Şahin'in eşinin de 'Cemaat ablası' olduğu öne sürülmüştü.

ÖNCE AÇIĞA ALINDI ŞİMDİ DE İHRAÇ EDİLDİ

İbrahim Şahin'in, TRT Genel Müdürü iken özel kalem müdürlüğünü yapan, Samsun'a vali olarak atandıktan sonra danışman olarak yanında getirdiği kuzeni Hakan Kutlu, son yayınlanan KHK ile TRT'deki Strateji Uzmanı görevinden ihraç edildi. Hakan Kutlu, Cematin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz ağustos ayında görevden alınmıştı. Hakan Kutlu'nun kadrosu TRT'de olmasına rağmen Vali Şahin'in danışmanı olarak Samsun'da görev yapıyordu.

AKP'Lİ TAYYAR: "İBRAHİM ŞAHİN FETÖ'CÜ YAPILANMANIN TRT'DEKİ MİMARIDIR"

AKP milletvekili Şamil Tayyar, özel bir televizyon kanalında, Vali Şahin'in TRT Genel Müdürü olarak görev yaptığı dönem, Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki konuşması sırasında, TRT Türk'te 'keçi belgeseli' yayınlattığını söylemişti.

“EŞİ CEMAAT ABLASI”

Tayyar ayrıca, Vali Şahin'in eşinin 'Cemaatin ablası' olduğunu iddia ederek, şunları söylemişti: "O dönemde TRT'nin başında şimdi Samsun Valisi olan İbrahim Şahin vardı. FETÖ'cü yapılanmanın TRT'deki mimarıdır. Eşi Cemaat ablasıdır. Ve şuan hâlâ Samsun valisidir."

316PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS