CHP’de Altan ve Ilıcak kavgası bitmiyor

CHP’de Altan ve Ilıcak kavgası bitmiyor05 Aralık 2016 19:00

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, CHP'nin Adana'da düzenlediği mitingiyle ilgili "Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşleri ben kendi adıma alkışlamam" dedi.

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, RS FM'de Enver Aysever'in konuğu oldu. CHP'nin Adana'da düzenlediği 'Ülkemizi Böldürmeyeceğiz' mitingiyle ilgili konuşan Türkmen, "Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşleri ben kendi adıma alkışlamam" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Adana’daki mitingde, aralarında Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın da bulunduğu tutuklu olan Cemaat yazarlarının isimlerini de anons etmesine CHP Milletvekili Dursun Çiçek ve CHP PM üyesi Mehmet Ali Çelebi de tepki göstermişti.

Enver Aysever'in RS FM'deki 'Oyuna Devam' programına telefonla bağlanan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, CHP'nin Adana'da düzenlediği 'Ülkemizi Böldürmeyeceğiz' mitinginde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan gibi isimleri de diğer gazetecilerle birlikte anons etmesi ve alkışlattırmasını yorumladı.

‘MİTİNGE ÜLKÜCÜLER DE KATILDI’

Adana mitinginin içeriği üzerine konuşan Türkmen, "Adana mitingi uzun süre konuşulan bir mitingdi. İçeriği, sadece Türkiye'yi böldürtmeyeceğiz değil cumhuriyeti koruyacağız, ne darbe ne dikta dediğimiz bir mitingdi. Adana en yüksek oyu AKP almış olmasına rağmen AKP'lileşmeyen bir il. Ülkücüler de katıldı. İçerik olarak hem Adana'ya hem bölgeye hem Türkiye'ye mesajlar veren bir miting oldu" ifadelerini kullandı.

Kendisine, mitingde FETÖ üyeliğinden tutuklu bazı gazetecilerin isimlerinin anons edilmesinin tepki görmesinin sorulması üzerine Türkmen "Hepimiz genel başkanın konuşmasıyla ilgili önerilerde bulunduk miting öncesi. Benim miting esnasında bu durumdan haberim oldu. Ben kendi adıma Nazlı Ilıcak'ın, Altan kardeşlerin sadece gazetecilikten dolayı orada olduklarına emin değilim. Genel başkan gazeteci olarak söyletti ama hepimiz orada gazeteci kimliği ile orada olmadıklarını biliyoruz. Ben kendi adıma alkışlamam" diye konuştu.

279PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS