Eski Radikal muhabiri: Ben de ByLock kullandım

Eski Radikal muhabiri: Ben de ByLock kullandım08 Haziran 2017 16:17

FETÖ soruşturmasında hakkında yakalama kararı bulunan Radikal gazetesi eski muhabiri Fatih Yağmur, “Ben de bylock kullandım” açıklamasında bulundu.

FETÖ soruşturmasında hakkında yakalama kararı bulunan Radikal gazetesi eski muhabiri Fatih Yağmur, “Ben de bylock kullandım” açıklamasında bulundu.

FETÖ medya yapılanmasına yönelik soruşturmada ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen gazetecilerin isim listesi yayımlandı.

Bu listeye ilişkin Twitter’dan açıklamada bulunan Radikal gazetesi eski muhabiri Fatih Yağmur, “Listede yer alanların çoğu adliye muhabiri. Adliye muhabirlerinin çoğunda bylock vardı. Apple store ve google play'den indirilmesi mümkündü. Bahsedildiği gibi bylock şifreli gönderilen bir uygulama değildi” mesajlarını paylaştı.

“Listede ismimi göremedim ama ben söyleyeyim; Ben de bylock kullandım” ifadelerini kullanan Fatih Yağmur, şu iddiaları ortaya attı:

“GERÇEK LİSTEYİ YAYINLAYIN SIKIYORSA”

“Adliyede çalışıyorsanız ve hakim savcılar sizinle telefonda görüşmek istemiyorsa Bylock kullanmak zorundaydınız. Hepsi değil tabi. Bazı hakim savcılar, ‘skype üzerinden görüşelim sadece’ diyor. Kimisi Line, Viber veya Kakao gibi uygulamaları tercih ediyor. Dinleme konusunda uzman olan savcıların takibe karşı bu önerisini adliye muhabirleri de dikkate almak zorunda. En az 5 tane uygulama vardı telefonda. Mecbursun yoksa haber alamazsın. Kaynağınız kendini nasıl güvenli hissediyorsa oradan görüşeceksin. Bylock haberi yapan muhabirlerin de bylock kullanıcısı olduğunu bilmeyen yok. Suç gibi gösteriyorsanız kendiniz de mi suçlusunuz? Bylock her yerden yüklenebilen bir uygulamaydı. AppStore ve Play marketten indiriliyor diğer uygulamalar gibi. Netice olarak herkesin kullanabildiği, indirebildiği bir uygulama üzerinden delil, suç yaratmak çok yanlış. Kullanmayanlar da var listede İstediklerini ekleyip çıkardıkları bir liste oluşturmuşlar. Gerçek listeyi yayınlayın sıkıyorsa. Havuzda çalışan muhabirleri de görürüz. Bylock bana göre suç unsuru taşımıyor. Halka açık bir uygulama. Buna inandığım için ismim listede yok ama yazıyorum yinede, kullandım bende. Uygulamayı kullananların çoğunluğunu Gülen sempatizanı olması, kullanan herkesi aynı grubun üyesi de yapmaz.”

755PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS