İlk kez birini mahkemeye vereceğim

İlk kez birini mahkemeye vereceğim16 Kasım 2016 10:25

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, AK Partili Savcı Sayan ile televizyon programındaki tartışmasının ardından Sayan’ın hakaret ve tehditlerini sürdürdüğünü yazdı.

Can Ataklı, TGRT'deki Sami Dadağlıoğlu'nun sunduğu Yüzde Yüz Gündem isimli programda Savcı Sayan'ın kendisine söylediği, "Geri zekalı senin dilini keserim" sözlerini anlatmıştı. Ataklı, "İlk kez çoklu bir TV tartışma programında bir kişinin ağır hakaretlerine ve en sonunda da 'can güvenliğimi' hedef alan garip bir tehdide maruz kaldım" açıklamasında bulunmuştu.

Can Ataklı bugünkü yazısında da Savcı Sayan’la tartışmasına değindi. “Televizyon tartışmalarındaki elektrikli anlar hep yaşarım da bunları daha sonra hep unuturum. Ne kimseye kin tutarım ne de başka alanlarda da sürdürmeye çalışırım”diyen Can Ataklı şöyle devam etti:

“Ancak Savcı Sayan'ın saçma sapan saldırısı ilk kez bende hasar yarattı. Çünkü ilk kez bir tv programında hiç tartışmadığım bir kişinin hem hakaretine hem de tehdidine maruz kaldım. Ayrıntılarını yazmıştım. Üstünde de durmayacaktım artık. Oysa Savcı Sayan ‘hem suçlu hem güçlü’ tavrıyla konuyu büyütmeye niyetli. Galiba hayatımda ilk kez bir kişiyi mahkemeye vereceğim.

AK Partili Savcı Sayan’ın önceki gece 24 kanalına çıktığını ve kendisini hedef aldığını söyleyen Can Ataklı, şunları yazdı:

“BUNA MESLEK AHLAKIM DA KARAKTERİM DE İZİN VERMEZ”

“Program boyunca kanala ulaşmaya çalıştım ama hiçbir telefonu açılmadı. En son Murat Çiçek'in numarasını bulup mesaj attım ama o görüp okuyuncaya kadar program bitti. Zorunlu olarak durumu bir daha anlatmak gerek. TGRT'deki programda Sayan'la aramda hiçbir fikri tartışma geçmedi. Sayan söz kendisine geldiğinde şaşırtıcı biçimde ‘Can Ataklı darbenin arkasında Amerika'nın olduğunun söylenmesinden niye rahatsız’ deyince ‘Ucuzlatmayın’ dedim. Çünkü ne böyle bir beyanım oldu ne de böyle düşünüyorum. Sayan ise buna karşı ‘aptal, geri zekâlı, senin dilini keserim, haddini bildireceğim’ gibi hakaret ve tehditler savurdu. Sayan'ın asıl ‘kin ve nefret’ kokan sözleri ise ‘Can Ataklı Müslümanlara ve Erdoğan'a kini nedeniyle bana saldırıyor’ demesiydi. Ne demek “Müslümanlara kin?” Sayan 24 kanalında ‘Öyle iki dakikalık video koymakla olmaz, dürüstse, namusluysa tamamını koysun’ dedi. Oysa bundan önceki yazımda o programın tamamının linkini verdim. Sonuç olarak Savcı ve benzerlerinin ‘itibarsızlaştırma’ operasyonuyla karşı karşıyayım. Bundan önceki yazımda da sadece olayı anlattım Sayan'la ilgili hiçbir fikrimi belirtmedim. Elimde köşem, önümde ekranlar var, dilediğimi yapabilirim, ama buna meslek ahlakım da karakterim de izin vermez.”

266PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS