Karayel: ''Snorefiks olarak horlamaya çözüm getirmeyi amaçlıyoruz''

Karayel: ''Snorefiks olarak horlamaya çözüm getirmeyi amaçlıyoruz''23 Kasım 2016 13:10

Snorefiks Halkla İlişikiler Müdürü Eren Karayel, geliştirdikleri çene kayışı ile horlama problemini çözmeyi amaçladıklarını belirtti.

Snorefiks Halkla İlişikiler Müdürü Eren Karayel, horlamaya çözüm getirmek amacıyla bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Karayel, “Uyku apnesi uykuda solunumun durmasıdır en az 10 saniye solunum durur. Boğaz ve genizin yapısal durumu hem ileri düzeyde horlamaya hem de uyku apnesine neden olur. Uyku apnesi olan insanlar gece ne kadar uyursa uyusun yine de dinlenmiş ve yenilenmiş uyanmaz. Bu da gün boyu uyuklamaya ve baş ağrısına neden olur. Üstelik zamanla depresyondan tut kalp hastalığına kadar ciddi hastalıklara yol açar bu” dedi. Karayel, uyku apnesinin başlıca nedeni olan horlamaya karşı geliştirdikleri horlama önleyici çene kayışı ile çoğu insana yardımcı olmak istediklerini dile getirdi.

Ünlü karakter oyuncusu Cemal Döker de bu hastalıktan muzdarip kişiler arasında yer alıyor. Yaşadığı sağlık sorununu anlatan Döker: “Uyku apnesi hastalığıyla tanıştığım zaman yaptığım araştırmalara göre basit bir çene kayışı kullanarak horlamayı önleyebileceğimi keşfettim” dedi. Hastalığını öğrendikten sonra detaylı bir araştırmaya giriştiğini belirten Döker, “Basit bir çene kayışı kullanarak horlama sorununu önleyebileceğini keşfettim. Genel olarak horlama gece uyurken çenenin gevşeyerek ağzın açılması ile yumuşak genzin ve küçük dilin hava girişi ile titremesi sonucu oluşuyor. Burundan nefes alınması tüm bu olumsuzluklara karşı bir koruma sağlıyor. Çene kayışı, çenenin uyku esnasında açılmasına engel olarak burundan nefes almayı teşvik ediyor ve düzenli kullanım ile vücut burundan nefes almayı öğreniyor” şeklinde konuştu.

369PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS