Sabah ile Beşiktaş arasındaki kavga büyüyor

Sabah ile Beşiktaş arasındaki kavga büyüyor08 Kasım 2016 11:54

Sabah gazetesi, Beşiktaş'ın Fotomaç gazetesinin tesislere girişini yasaklamasının üzerine 'basın özgürlüğü' mücadelesine girişti!

Beşiktaş, ligin 10. haftasında 2-1 kazandıkları Trabzonspor maçı sonrası yapılan haberlerin yanlı olduğunu savunarak sert tepkide bulunmuş ve Fotomaç gazetesinin ise Beşiktaş tesislerine girişini yasaklamıştı. Bunun üzerine Fotomaç’la aynı yayın grubunda olan hükümete yakın Sabah gazetesinin spor yazarları ‘basın özgürlüğü mücadelesine’ girişti. Sabah’ın spor yazarları yaptıkları yorumda Beşiktaş’ın aldığı kararın yanlış olduğunu ileri sürerek kararın ilkellik olduğunu iddia etti.

ÇAKAR: FAŞİZMDİR

Sabah spor yazarı Ahmet Çakar, Beşiktaş’ın kararını faşizm, sansür ve despotluk olarak yorumladı. Gürcan Bilgiç ise “Fikret Orman'ın bu kararı neyi değiştirecek? Kendisi hakemleri eleştirirken normal, medya bunu kendi üslubunda yaparken anormal... Fotomaç'taki arkadaşlarımın yaptığı kolaj çalışması maçın hikayesini yansıtıyor” ifadelerini kullandı.

“HOŞ OLMADI”

Murat Özbostan, Beşiktaş’ın kararını “Yasak kavramı hoş olmamıştır” diye değerlendirdi. İskender Günen ise “Beşiktaş yönetimi tarafından yapılan böylesi çağ dışı ve hakkaniyet duygusundan yoksun bir kararı kınamak gerektiği düşüncesindeyim” dedi.

“İLKELLİK”

Fotomaç Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan ise “Fikret Orman, Fotomaç'a tesislere girme yasağı getirerek, bizi üstü kapalı tehdit etmiş oldu. Beşiktaş taraftarı ile Fotomaç'ı karşı karşıya getirmeye çalıştı. Orman bugün var, yarın yok! Fotomaç, 26 yıldır dimdik ayakta ve Türkiye'nin en çok satan spor gazetesi. Biz ne tehditler gördük!” ifadelerini kullandı. Uzundurukan “Derbiden çıkan sonuç yani maçın ana fikri hakem Mete Kalkavan'dı. Biz de bunu manşet yaptık. Bunun için gazeteye yasak getirmek; ilkelliktir, orta çağ karanlığıdır. Nerede kaldı Beşiktaşlılık duruşu!” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ’IN AÇIKLAMASI

Beşiktaş yaptığı açıklamada ise şunları kaydetmişti:

“Beşiktaş’ın büyük Beşiktaş taraftarından başka kimseye ihtiyacı yoktur. Beşiktaş’ın değerlerinden biri de Kartal Duruşu’dur. Beşiktaş’a ve Beşiktaşlılara ait olan bu duruşu manşetinde saygısız ve alaycı bir şekilde kullanan Fotomaç Gazetesi’ne Beşiktaş tesisleri yasaklanmıştır. Bundan sonra da aynı algı operasyonlarına alet olacak basın kuruluşları da Beşiktaş duruşumuza yapılacak benzer saygısızlık karşısında aynı muameleyi görecektir."

317PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS