Selvi Kılıçdaroğlu'ndan Cumhuriyet'e destek

Selvi Kılıçdaroğlu'ndan Cumhuriyet'e destek30 Kasım 2016 13:51

Selvi Kılıçdaroğlu, “Her OHAL döneminde, Cumhuriyet’e bir çelme takılır ama son olanlar çok farklı" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, gazetemizin 10 tutuklu yazar ve yöneticisinin eşleriyle kahvaltıda buluştu. Selvi Kılıçdaroğlu, “Her OHAL döneminde, Cumhuriyet’e bir çelme takılır ama son olanlar çok farklı. Ama bugünleri de elbirliği ve dayanışma ile aşacağız. Güzel günler, güneşli günler göreceğiz” diye konuştu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, 26 gündür Silivri Cezaevi’nde tutuklu olan gazetemizin 10 yazar ve yöneticisinin eşleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Selvi Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesinin yazar ve yöneticilerinin tutuklanmasına ilişkin “Bugünleri elbirliği ile dayanaşarak aşacağız. Güzel günler, güneşli günler göreceğiz” dedi.


Cağaloğlu’ndaki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Lokali’nde dün gerçekleşen buluşmaya, gazetemiz İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay’ın eşi Adalet Dinamit, Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Sabuncu’nun eşi Eylem Sabuncu, Yayın Danışmanımız Kadri Gürsel’in eşi Nazire Gürsel, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Önder Çelik’in eşi Semra Çelik, okur temsilcimiz Güray Öz’ün eşi Çağlayan Öz, yazarımız Hakan Kara’nın eşi Sinem Kara, çizerimiz Musa Kart’ın eşi Sevinç Kart, Cumhuriyet Kitap Genel Yayın Yönetmeni Turhan Günay’ın kızı Elif Günay ile eski genel yayın yönetmenimiz Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar katıldı.

Selvi Kılıçdaroğlu’na CHP Parti Meclisi Üyesi Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları avukat Seher Demirel Tosun, avukat Zeynep Gönenç Parmaksızoğlu ve Şahanım Meter eşlik etti. Selvi Kılıçdaroğlu, 40 yılı aşkın süredir Cumhuriyet okuduğunu belirterek, Cumhuriyet gazetesinin okul olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, gazetemiz yazar ve yöneticilerinin tutuklanmasına ilişkin şunları söyledi:
“Söylenecek çok şey var. Aslında hep de söyleniyor. Önemli olan bu söylemlerden sonuç almak. Cumhuriyet’in benim için özel bir yeri var. Çocukluğumdan bu yana okuduğum, çocuklarımın da okuma-yazma ile birlikte okuduğu bir gazete. Cumhuriyet gazetesinin gerçekten okul olduğuna inanıyorum. Şöyle bir bakın gazete tarihine, birçok kişinin muhakkak yolu Cumhuriyet’ten geçmiştir. Cumhuriyet’in yol göstericiliği olmuştur. Her OHAL döneminde, Cumhuriyet gazetesine bir çelme takılır ama son olanlar çok farklı birşey. Cumhuriyet’in yayın politikasından ötürü insanlar sorgulanıyor. Buna kimsenin hakkı yok, buna okuyucusu karar verir. Bütün bunlar üzücü. Ama umudumuzu yitirmiyoruz, bugünleri de elbirliği ve dayanışma ile aşacağız. Güzel günler, güneşli günler göreceğiz.”

238PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS