Zaman Amerika yazarı ''sonu görüyor'' gibi yazdı

Zaman Amerika yazarı ''sonu görüyor'' gibi yazdı11 Kasım 2016 15:28

Cemaat’in Amerika’daki yayın organı Zaman Amerika’da Donald Trump’ın ABD başkanı seçilmesine ilişkin değerlendirme yer aldı.

Cemaat’in Amerika’daki yayın organı Zaman Amerika’da Donald Trump’ın ABD başkanı seçilmesine ilişkin değerlendirme yer aldı. Cemaat’in kalemi Sıtkı Özcan, “Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet gönüllüleri için bu ülkeyi yaşanmaz hale getirebilir. Trump bunu yapabilir” dedi. 

Cemaat’in yayın organı Zaman Amerika yazarı Sıtkı Özcan, “Beyaz Saray’da altın varak” başlıklı yazısında, Gülen Cemaat’ine karşıtlığıyla bilinen Donald Trump’ın başkan seçilmesini yazdı.

“GÖZÜ KAPALI KENDİLERİNE VERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORLAR”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Hükümet için “Donald Trump’ın zaferini kendi zaferleri biliyor” diyen Sıtkı Özcan, “Trump’ın ‘yabancı’ bir ‘Müslüman’ı, Fethullah Gülen Hocaefendi’yi ve beraberindeki Hizmet gönüllülerini gözü kapalı kendilerine vereceğini düşünüyorlar, bunu umut ediyorlar” açıklamasında bulundu.

Trump için “Amerikan siyasetinin şu ana kadar gördüğü en öngörülemez, en tahmin edilemez adam” değerlendirmesini yapan Özcan, şunları yazdı:

“HİZMET GÖNÜLLÜLERİ İÇİN BU ÜLKEYİ YAŞANMAZ HALE GETİREBİLİR”

“Kendisinden en çok beklenen adımların tam tersini rahatlıkla atabiliyor ve bunu sıkça yapıyor. O yüzden Trump, Erdoğan ve AKP’nin umut ettiği gibi ABD’yi Müslümanlar ve yabancılar için bir cehenneme çevirebilir. Dolayısıyla da diğer Müslümanlarla birlikte Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet gönüllüleri için bu ülkeyi yaşanmaz hale getirebilir. Trump bunu yapabilir. Fakat yapmayabilir de. Seçim kazanmak için ortaya attığı o en uçuk, en aykırı, en vahşi fikirler, Washington’da buharlaşabilir, pek çok absürt iddiasının ayakları, gündelik siyasetin gerçekleriyle biraz daha yere basabilir.

Bilmiyoruz. Bilemeyiz. Dünü, bugünü, yarını birlikte gören, her şeyi önüyle, arkasıyla bilen Allah (cc) onu da bilir. O, ne murad ederse o olur. Biz de O’ndan geleni hayır belleriz.”

320PaylaşTİRAJLAR
15 Şubat 2016 - 21 Şubat 2016

zaman 653.950
hurriyet 357.921
sabah 322.555
posta 321.022
sozcu 284.244
pas-fotomac 159.814
turkiye 148.768
milliyet 144.931
fanatik 123.447
haberturk 121.610

ANKET
Sizce Türkiye'de medya gerçekten özgür ve bağımsız mı ?
Evet.. Türk medyası özgür
Hayır.. Medya özgür değil
Kararsızım
Haber3 Yayın Grubu © 2001-2015 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Medyakafe.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.


Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Yayın Grubu

Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Şartları | Künye | Site Haritası | RSS